Elektrocardiogram (ECG / hartfilmpje)
Een elektrocardiogram wordt ook wel ECG of hartfilmpje genoemd. Bij dit onderzoek wordt met behulp van plakkers of vacuümsystemen op de borstwand en op de armen de elektrische activiteit van het hart vastgelegd.
De cardioloog kan in een ECG problemen met het ritme-, met de geleiding-, en met de zuurstofvoorziening van het hart zien. Daarnaast kunnen aanwijzingen voor doorgemaakte hartinfarcten, aanwijzingen voor ziekte van de hartspier en aanwijzingen voor aangeboren hartafwijkingen in het ECG gezien worden. Voor het onderzoek hoeft u geen voorbereidingen te treffen.
Tijdens het onderzoek zal u gevraagd worden het bovenlichaam te ontbloten.
Een elektrocardiogram wordt bij patiënten die al bij een cardioloog zijn geweest, gedaan op de afdeling Hartfunctie (Polikliniek Cardiologie). Patiënten die door de huisarts worden doorgestuurd voor een elektrocardiogram, komen op de ECG-afdeling.
Hartfunctie afdeling (onderzoeksafdeling)
Telefoonnummer: (020) 755 7005
Bereikbaarheid: ma t/m vrij 9.00-16.00 uur
Wijzigen /annuleren
Indien u verhinderd bent of uw afspraak wilt wijzigen, wilt u dit dan minimaal 24 uur van te voren doorgeven? U kunt dit doen via het wijzigingenformulier of bellen op bovenstaand nummer.
Wijzigingen of annuleringen binnen 24 uur van tevoren kunnen alleen telefonisch worden doorgegeven. Afspraken die binnen 24 uur voor de afspraak worden geannuleerd, kunnen in rekening worden gebracht.
ECG-afdeling
Afdeling B29, blauwe route
Telefoonnummer: (020) 755 6107 of (020) 755 6109.
U kunt bellen voor een afspraak op maandag t/m donderdag tussen 09.30 – 12.00u en 13.00 – 16.00u
Hartfunctie afdeling (onderzoeksafdeling)
Telefoonnummer: (020) 755 7005
Bereikbaarheid: ma t/m vrij 9.00-16.00 uur
Locatie: Afdeling B 26, blauwe route